Objekt som liknar Figurin

3 st. Meissen + 1, Den Kongelige Porcelainsfabrik (Royal Copenhagen / Kunglig Dansk)

Väggreliefer

ett par, brons, Gustav Grohe (1829-1906), porträtt, sent 1800-tal, diameter: 22 cm

Porslin

4 delar, Den Kongelige Porcelainsfabrik (Royal Copenhagen / Kunglig Dansk), Bing & Grøndahl, Meissen

Soholm, Danmark, Fågel, längd: 13 cm

Arabia, Giraff, höjd: 25, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Fågel, Oiva Toikka, Iitalla, höjd: 14

Oiva Toikka, IIIittala, Fågel, längd: 37

Glasfågel, Oiva Toikka (f. 1931), längd: 13

italien, Papegoja, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage], höjd: 25

1 par + 2 st Oiva Toikka, Nuutajärvi, längd: 22-10-7

Isbjörn, Arabia, Schilkin, glaserad keramik, (lagad, sprickor)