Objekt som liknar Figuriner

3 st. Paul Hoff (f. 1945), Gustavsberg, sjöfåglar, längd: 9 - 17

2 st. sjöfåglar, Paul Hoff (f. 1945), Gustavsberg, längd: 18

Paul Hoff (f. 1945), Gustavsberg, Ejder, längd: 22

Paul Hoff (f. 1945), Gustavsberg, sothöna, höjd: 6 cm

2 st. sothönor, Paul Hoff (f. 1945), Gustavsbergs Studio, höjd: 7 + 10

Paul Hoff (f. 1945), skäggdopping, sothöna, Gustavsberg, längd: 1017 cm

16 st. glasfåglar, Paul Hoff (f. 1945), WWF, höjd: ca 8

2 st, Paul Hoff (f. 1945), Gustavsberg, ejder, längd: 19

3 st, Paul Hoff (f. 1945), Gustavsberg, fåglar

Gustavsberg, Paul Hoff (f. 1945), Ejder, längd: 16

Gustavsberg, Paul Hoff (f. 1945), Ejder, 19

5 st, Gustavsberg, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Fåglar, längd: 8-23 cm

Ivan Humbla (1888-1962), 1953, Sjöfåglar, 50x65

William Gislander (1890-1937), 1915, Sjöfåglar, 63x122

Bertil Widbrandt (1914-1988), Sjöfåglar, 64 x 80

Akvarell

Harald Wiberg (1908-1986), Sjöfåglar, signerad, 13 x 38