Objekt som liknar Skulptur

Murano, Italien, Fågel, höjd: 37 cm

Murano, Italien, fågel, Dino Martens, längd: 28 cm

italien, Papegoja, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage], höjd: 25

2 st. Glasfåglar, Murano. Höjd: 34, en med skada

Glasfågel, Nutajärvi, Oiva Toikka, längd: 18

glasfågel, Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Nuutajärvi. Längd: 18

Fågel, Oiva Toikka (f. 1931), Iittala, längd: 16

Oiva Toikka (f. 1931), Fågel, höjd: 11

Oiva Toikka (f. 1931), Fågel, glas, höjd: 15 cm

Fågel, Oiva Toikka, Nuutajärvi, höjd: 22

glas, fågel, Oiva Toikka (f. 1931), Iittala, längd: 14 cm

Oiva Toikka (f. 1931), Glasfågel, längd: 24, höjd: 17

Oiva Toikka (f. 1931), Glasfågel, längd: 10, höjd: 8

Glasfågel, Oiva Toikka (f, 1931), längd: 16 cm

Glasfågel, Oiva Toikka (f. 1931), längd: 15 cm

Oiva Toikka (f. 1931), glasfågel, Nuutajärvi, längd: 15