Objekt som liknar Frimärken

Spännen

3 delar, Ryssland+ Japan+ Kina, bland annat. silver

Färgetsning

Salvador Dalí (1904-1989), 131/ 175, Japan, bladets mått: 65 x 50

Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Två Kvinnor, Japan, signerad. Olja på pannå, 51x73

Utagawa Toyokuni (Toyokuni I) (1769-1825), Japan. Diptyk. Motivet: 36x50 cm

+ skål, Kina+ Korea, brons, höjd: 21, diameter: 15

Norge, Danmark, Grönland, DVI, m.m. 3 album + kartong dubletter

4 album+ lösa, USA, Centralamerika, Sydamerika, Tyskland, Holland, 1870-1960 ca

på fot, Erik Höglund (1932-1998), Boda, blått glas, dia 25, höjd: 22

Kakemono

Buddha, Japan, motivet: 49x110, modell äldre

Plåtleksaker

3 delar, Bil + båttrailer+ båt, plåt, Japan, i originalkartong

Kaffegods

17 delar, Edward Hald (1883-1980), Japan

Målning

Japan, erotiskt motiv, bemålat siden, uppfodrad på pannå, 24,5x31 c

Målning

Japan, erotiskt motiv, bemålat siden, uppfodrad på pannå, 17x24 cm

Samling, Danmark, Grönland, diverse Island, mkt god kvalitet

Alvar Aalto, höjd: 16, (nagg)

Medaljer

4 st, Italien, Tyskland, Sverige och Frankrike. Diameter: 3-7cm