Objekt som liknar Frimärken

Norge, Danmark, Grönland, DVI, m.m. 3 album + kartong dubletter

Dahl-Jensen, Danmark, Jugend, längd: 18 cm

3 st, Dahl-Jensen, Danmark, Fåglar. Höjd: 5,5-14,5

Oljemålningar

2 st, Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Signerad. Olja på pannå, 15x16 cm

Oljemålningar

2 st, Harry Bonde Petersen (1918-1999), Danmark. Monogramsignerad HBP. Olja på pannå, 15x17 cm

3 st, Royal Copenhagen, Danmark, Porslin, höjd: 11-39

Harald Moltke (1871-1960), Danmark. Grönländskt landskap med mor och barn, 110x78

Etsning

Jørgen Boberg (1940-2009), Danmark. Brev från Wien, 1978, motivet: 31x35

Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. 48x34

Knud Kyhn (1880-1969), Danmark. Royal Copenhagen. Längd: 16 cm

Harry Bonde Petersen (1918-1999), Danmark. Änder 27x35 cm

Etsning

Carl Locher (1851-1915), Danmark. Skagen, 1903, Signerad. Motivet: 16x23,5

Oljemålningar

2 st, Ove Jepsen (f. 1934), Danmark. Komposition. Signerad. Olja på pannå, ca 50x63 cm

Edvard Eriksen (1876-1959), Danmark. Royal Copenhagen, Den lille havfrue, porslin, höjd: 22 cm