Objekt som liknar Frimärken

Karta

Eftertryck, Sverige/Norge/Danmark, motivets mått: 42 x 53

Litografi

Harald Kihle 1946, Norge, 177/200, 65x37

Kartor

2 st. Danmark + Sverige/Norge, cirka 40x50

Ekstrem, Design: Terje Ekström (f. 1944), 1984, Stokke Møbler, Norge

Norge, Mässing, 6 armad, diameter: 60, höjd: 60

12 st, Norge + Förgyllda tillbehör, Bla efterrättsgafflar

Bänk

Bruksbo, Norge, Teak, längd: 180, djup: 37, höjd: 34

Litografi

Karta, Sverige/Norge, bladets mått: 53 x 39