3 st, Alvar Aalto (1898-1976), Iittala, höjd: 10-25 (högsta vasen med nagg)

Alvar Aalto (1898-1976), Iittala, Finland, Savoy-vasen, Modell: 3031, klart glas, signerad Alvar Aalto 3031, höjd: 20, 5 cm

2 delar, Alvar Aalto (1898-1976), Savoy, Iittala, höjd: 10-16

Alvar Aalto (1898-1976), Tulpanvas, Iittala, höjd: 16

+ skålar, 3 delar, Alvar Aalto (1898-1976), Iittala, höjd: 4-16 cm

+ ljushållare, Alvar Aalto (1898-1976), Iittala, höjd: 4-12 cm

2 st, Savoy, Alvar Aalto (1898-1976), Iittala, höjd: 16 cm

Alvar Aalto (1898-1976), Savoyvasen, Iittala, höjd: 12 cm

Alvar Aalto (1898-1976), Savoyvasen, Iittala, höjd: 16 cm

+ 3 skålar, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala, 4 - 12

+ skål, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala, Savoy. Höjd: 4 - 17

Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala. Höjd: 22

Alvar Aalto (1898-1976), Savoy, Iittala, höjd: 16 cm

Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy, Iittala. Höjd: 16 cm

Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala. Höjd: 16 cm

2 st. Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala, Savoy. Höjd: 10 - 16 cm

2 st, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala. Höjd: 10-16 cm

Skålar + vas

3 delar, Alvar Aalto (1898-1976), Iittala, längd: 38, höjd: 5, 12, 16