Objekt som liknar Vaser

Edvin Ollers (1888-1959), -47, blommor i vas, 34x25

Edvin Ollers (1888-1959), blommor i vas, signerad, 1938, 39x31

Kandelabrar

1 par, Jugend, tenn, + skål, Edvin Ollers (1888-1959), höjd: 13-40

keramik, Vicke Lindstrand (1904-1983), UE Upsala-Ekeby, höjd: 21 cm

Vicke Lindstrand (1904-1983), UE Upsala-Ekeby, höjd: 27 cm

Keramik, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Upsala-Ekeby. Snäcka. Höjd: 19

Vicke Lindstrand (1904-1983), Kosta, fiskar, höjd: 21

Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), fisk, höjd: 19

Edvin Ollers (1888-1959), Kustlandskap, 1958, 27x39

Vicke Lindstrand (1904-1983), Fungo, UE Upsala-Ekeby

Glasservisdelar

34 delar, Diamant, Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige.

Glasservisdelar

Kosta, Diamant, design: Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. 52 del

Glasservisdelar

13 delar, Diamant, Kosta. Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kristall med slipat mönster

Glasblock

Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta. Eskimå. Höjd: 21,5

Edvin Ollers (1888-1959), Tillskriven, Fiskeläge, 37 x 44

Edvin Ollers (1888-1959), fiskeläge, signerad, 1949, 37x45

Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Kyrkogård, Frankrike. Signerad, 1948. Olja på duk, 37x45

UE Upsala-Ekeby, Vicke Lindstrand (1904-1983), höjd: 34 cm

Vicke Lindstrand (1904-1983), UE Upsala-Ekeby, höjd: 28 cm