Objekt som liknar Vykort

Norge, Danmark, Grönland, DVI, m.m. 3 album + kartong dubletter

4 album+ lösa, USA, Centralamerika, Sydamerika, Tyskland, Holland, 1870-1960 ca

på fot, Erik Höglund (1932-1998), Boda, blått glas, dia 25, höjd: 22

Samling, Danmark, Grönland, diverse Island, mkt god kvalitet

Alvar Aalto, höjd: 16, (nagg)

Medaljer

4 st, Italien, Tyskland, Sverige och Frankrike. Diameter: 3-7cm

med ankare, Bing & Grøndahl, dia 20

Vykort

Norge, 1900-talets förstas hälft

Ordnar

3st, Carl XVI-Gustaf 18K 15, 4 gr + Danmark silver + Norge

Kosta, Elis Bergh, etsad dekor, höjd: 20

Vykort

diverse, Stockholm, USA, England, modell äldre

Vykort

c:a 500st, tidigt 1900-tal, Italien

Mynt

2 st, Guld, 18K, Persien, 60-tal, Vikt: 16 g