Objekt som liknar Vykort & frimärken

Norge, Danmark, Grönland, DVI, m.m. 3 album + kartong dubletter

4 album+ lösa, USA, Centralamerika, Sydamerika, Tyskland, Holland, 1870-1960 ca

på fot, Erik Höglund (1932-1998), Boda, blått glas, dia 25, höjd: 22

Belgien, Italien, Holland, Portugal, 2 album

Samling, Danmark, Grönland, diverse Island, mkt god kvalitet

Alvar Aalto, höjd: 16, (nagg)

Medaljer

4 st, Italien, Tyskland, Sverige och Frankrike. Diameter: 3-7cm

med ankare, Bing & Grøndahl, dia 20

Ordnar

3st, Carl XVI-Gustaf 18K 15, 4 gr + Danmark silver + Norge

Vykort

Norge, 1900-talets förstas hälft

Kosta, Elis Bergh, etsad dekor, höjd: 20

Japan/Korea, album med 200 märken+70 FDC

Vykort

diverse, Stockholm, USA, England, modell äldre

2 st. + skål, Vicke Lindstrand (1904-1983), Edvin Ollers (1888-1959), Palmqvist, höjd: ca 18