Objekt som liknar Bålskål

Penselbad

Kina, Qingdynastin, biskviporslin. , längd: 18

Kina, med reliefdekor, Fiskar/Sköldpaddor, diameter: 26

Fohundar

1 par, metall, Kina, längd: 26 cm, höjd: 26 cm

järn, liggande häst, förgylld, Kina, längd: 52 cm

brons, Buddha, Kina, 18-1900-tal, höjd: 19 cm

med hänklar, 1 par, Kina, Brons, Cloisonné, Proveniens Hans von Cohn, Villa Solbakken, Skotsborg, höjd: 34

Spännen

3 delar, Ryssland+ Japan+ Kina, bland annat. silver