Objekt som liknar Bålskål

Fohundar

1 par, metall, Kina, längd: 26 cm, höjd: 26 cm

järn, liggande häst, förgylld, Kina, längd: 52 cm

brons, Buddha, Kina, 18-1900-tal, höjd: 19 cm

Häst, Terrakotta, Kina, nutida, höjd: 42 cm, delvis glaserad