Objekt som liknar Figurin

Lisa Larson (f. 1931), Stora Zoo, Älg, Gustavsberg, målad och glaserad brun stengodslera, i produktion 1958-1979, höjd: 25 cm

Lisa Larson (f. 1931), Stora Zoo, Giraff, Gustavsberg, målad och glaserad brun stengodslera, i produktion 1958-1977, höjd: 37 cm

Lisa Larson (f, 1931), Stora Zoo, Älg, Gustavsberg, målad och glaserad brun stengodslera, i produktion 1958-1979, höjd: 26 cm

Bulldog, Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, ur Stora Zoo (1960-1968), höjd: 13, längd: 13

Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, katt, längd: 33

Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Katt, längd: 33

Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Katt, längd: 33

Lisa Larson (f. 1931), Stora Zoo, Bulldog, Gustavsberg, 1959 (1960-1968), uppföljning från 1957, längd: 13, höjd: 10 cm

Lisa Larson (f. 1931), Stora Zoo, Bulldog, Gustavsberg, 1950-tal, höjd 13 cm, original pappersetikett Gustavsberg

Lisa Larson (f. 1931), Katt, Lilla Zoo, Gustavsberg, 1956-1978, brun stengodslera, målad och delvis glaserad, höjd: 4 cm

Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Katt, höjd: 12

Lisa Larson (f. 1931), Katt, Gustavsberg, längd: 11, höjd: 13

Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Katt, höjd: 10

Lisa Larson (f. 1931), Katt, Gustavsberg, längd: 10

Lisa Larson (f. 1931), Kennel, Katt, Gustavsberg, höjd 14, 5 cm, signerad Gustavsberg Lisa L K-studion Gustavsberg Sweden

3 st, Lisa Larson (f. 1931), Gustavsberg, Ur serien Lilla Zoo (1956-78), höjd: 7-10