Objekt som liknar Skålar

Nils Emil Lundström, Rörstrand, Kustmotiv, höjd: 31 cm

Märtha Bolin-Clason (1902-1988), kustmotiv, sign a tergo, duk 100 x 100 cm

Berndt Lindholm (1841-1914), Sverige. Kustmotiv. Signerad, daterad 1896. Olja på duk, 40x65 cm

Färgkrita

Nils Apelman-Öberg, 1969, kustmotiv, 30x40

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), 32/350, Kustmotiv, 30x37

Akvareller

3 st, Carl Delden (f. 1906), Kustmotiv, ca 10 x 18 & 10 x 25