Objekt som liknar Skålar

Märtha Bolin-Clason (1902-1988), kustmotiv, sign a tergo, duk 100 x 100 cm

Litografi

Jens Söndergaard (1895-1957), Kustmotiv med båtar, 55 x 75

Emil Ekman (1880-1951), -1934, Kustmotiv, 62x102

Färgkrita

Nils Apelman-Öberg, 1969, kustmotiv, 30x40

Jonas Lindkvist (1889-1955), -1945, Kustmotiv, 67x95

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), 32/350, Kustmotiv, 30x37

Akvareller

3 st, Carl Delden (f. 1906), Kustmotiv, ca 10 x 18 & 10 x 25

Hugo Aspe Carlsson (1902-1982), Kustmotiv, på duk, 38x46