Objekt som liknar Skålar

Nils Emil Lundström, Rörstrand, Kustmotiv, höjd: 31 cm

Hans Ekedahl (1944-2016), Sverige. Kustmotiv, Brissund Gotland. Olja på duk, 53x104 cm

Axel Lind (1907-2011), Sverige. Kustmotiv, signerad. Olja på duk, 68x135 cm

Märtha Bolin-Clason (1902-1988), kustmotiv, sign a tergo, duk 100 x 100 cm

Berndt Lindholm (1841-1914), Sverige. Kustmotiv. Signerad, daterad 1896. Olja på duk, 40x65 cm

Litografi

Jens Söndergaard (1895-1957), Kustmotiv med båtar, 55 x 75

Färglitografier

4 st, Harald Lindberg, bla. kustmotiv, ca48 x 30

Åke Nothberg (1891-1973), Kustmotiv, 24 x 35

Emil Ekman (1880-1951), -1934, Kustmotiv, 62x102

Färgkrita

Nils Apelman-Öberg, 1969, kustmotiv, 30x40

Jonas Lindkvist (1889-1955), -1945, Kustmotiv, 67x95

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), 32/350, Kustmotiv, 30x37

Akvareller

3 st, Carl Delden (f. 1906), Kustmotiv, ca 10 x 18 & 10 x 25