Skålfat

Kina, sent 1800-tal, drakmönster, dia 37

Kakfat

på fot, Bing & Grøndahl, sent 1800-tal, diameter: 23 cm, höjd: 18 cm

Sent 1800-tal, mässing, längd: 19 cm

Bordsur

Sent 1800-tal, C Detouche, Paris, Brons / mässing, längd: 38 cm

Väggreliefer

ett par, brons, Gustav Grohe (1829-1906), porträtt, sent 1800-tal, diameter: 22 cm

Fohund

keramik, Kina, antik. Längd: 20, höjd: 23 cm

Kandelabrar

Ett par, Empire, Sent 1800-tal, proveniens Hans von Cohn, Villa Solbakken, Skodsborg, Brons / Marmor, höjd: 72

Lampett

Sent 1800-tal, brons, Kompletterad, höjd: 40

Kaffe/teservis

4-del, Frankrike, Christofle, sent 1800-tal, pläter