Objekt som liknar Karta

Karta

Eftertryck, Sverige/Norge/Danmark, motivets mått: 42 x 53

Litografi

Karta, Sverige/Norge, bladets mått: 53 x 39

Kartor

2 st. Danmark + Sverige/Norge, cirka 40x50

Einar Rosén (1910-1998), Sverige. Röros, Norge. Olja på duk, 48x65 cm

Litografi

Harald Kihle 1946, Norge, 177/200, 65x37

Stig Thiderman, Norge, Snösmältning , signerad, 72x59

Gouache

Frafjord Ewald Dahlskog (1894-1950) Sverige 1937, gouache, Norge, Frafjord, blå fjäll, grönt, olika blå toner, 48 x 62 cm, signerad: Ewald Dahlskog Frafjord 1937 VII, glas & ram, grå linnepassepartout

Silver/Emalj, J Tostrup, Norge, Reliefmotiv, ca 3 x 4

Armband+

Ring+ 1 par Örhängen, Silver, David Andersen, Norge

Norge, Mässing, 6 armad, diameter: 60, höjd: 60

12 st, Norge + Förgyllda tillbehör, Bla efterrättsgafflar