Objekt som liknar Tavla

Oljetryck

efter Briton Riviere, flicka med hund, 63x45

Etsning

Louis Bastin (1912-1979), Mor och barn, motivet: 18x14

Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Mor och barn, signerad, 99x69

gips, Ivar Johnsson, 1937, mor och barn, höjd: 88

keramik, David Wretling (1901-1986), mor och barn, signerad, -45, höjd: 20

Lisa Larson (f. 1931), 5 st. All världens barn, höjd: 12 cm

Lisa Larson (f. 1931), barn på kudde, Gustavsberg, längd: 13, höjd: 8

3 st, Lisa Larson (f. 1931), Världens Barn, Gustavsberg, höjd: 12-13

2 st, Lisa Larson (f. 1931), Världens barn, Gustavsberg

4 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Världens barn, höjd: ca 12

5 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Världens barn

Tavlor

4 st, litografier/etsning, 10x16, 12x16, 14x19, 24x31 cm, biblioteksscen, Mountsbay, hund m gubbar, stockholmsmotiv

Tryck

Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, motivets mått: 19 x 88

Offsettryck

Stig Claesson Slas (1928-2008), signerat och numrerat tryck, 125/300, Slussen, motivets mått: 43x53 cm

Christian Björn Larsen, mor och barn, 50x62

Lisa Larson (f. 1931), All Världens Barn, 5 st, Gustavsberg, höjd: ca 15

7 st, Lisa Larson (f. 1931), All världens barn, Gustavsberg, höjd: 9-12

Lisa Larson (f. 1931), 6 st. All världens barn, Gustavsberg, höjd: 1022 cm