Objekt som liknar Tavlor

Etsning

Theddy Skog (1908-1948), Sverige. Stockholmsmotiv, kolorerad. Motivet: 23x29 cm

Färglitografi

Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 46/360, motivet: 36x57 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 48/260. Motivet: 42x54 cm

Färglitografi

Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 229/360. Motivet: 45x55 cm

Färglitografi

Elis Ryberg (1919-1985), Stockholmsmotiv, Räntmästartrappan, Djurgårdsfärja, 298/360, signerad, motivet: 54x63 cm

Etsning

Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Provtryck, Diptyk, stockholmsmotiv, motivet: 12x15

3 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, utsikt mot Kornhamnstorg och Gamla Stan, 65x150 cm (3 lösa blad á 65x50 cm)

Färgetsningar

3 st. Hällgren + Borg, Stockholmsmotiv, 16x25

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, Hamngatan, 218/260, signerad 1981, 44x59

Etsningar

3 st. Sallberg / Åsberg / Ekroth, Stockholmsmotiv, numrerade och signerade, 10x15 - 25x33

Färglitografi

Bruno Karlsson (f. 1927), -91, Stockholmsmotiv, 96/360, 34x50

Färglitografi

Hans Ekvall (f. 1918), Stockholmsmotiv, 31/280, 38x50

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Stockholmsmotiv, 33x47

Färglitografi

Bruno Karlsson (f. 1927), -89, Stockholmsmotiv, 34x50

Färglitografi

Einar Jolin (1890-1976), Stockholmsmotiv, 248/360, 52x74

Färglitografi

Einar Jolin (1890-1976), 41/360, Stockholmsmotiv, 47x57

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Stockholmsmotiv, 193/250, 49x69

Färglitografi

3 st, Charles Sjöholm (f. 1933), Stockholmsmotiv, motivet: 49x58

Färglitografi

Charles Sjöholm (f. 1933), 170/290, Stockholmsmotiv, 46x59