Nuutajärvi, signerad, 1963, höjd: 17

Signerad, Nuutajärvi, Notsjö, -61, höjd: 17

Signerad, Nuutajärvi, höjd: 19

Nuutajärvi, längd: 198,5, höjd: 13 cm

Nuutajärvi, -64, höjd: 26 (nagg)

Nuutajärvi/Notsjö, G Nyman, 1947, höjd: 10 cm

Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi, signerad Toikka, höjd: 29 cm

Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi, höjd: 17 cm

Oiva Toikka (f. 1931), Nuutajärvi, höjd: 18

Kaj Franck, Nuutajärvi, Notsjö, höjd: 11

Nuutajärvi, Gunnel Nyman, höjd. 39

Gunnel Nyman, Nuutajärvi, höjd: 30

Nuutajärvi, Gunnel Nyman, höjd: 22

Nuutajärvi/Notsjö, Gunnel Nyman, 1948, höjd: 10

med silverbeslag, Nuutajärvi/Notsjö, höjd: 19, 5

G Nyman, Nuutajärvi/Notsjö, H20,5

Jaakko Niemi, Nuutajärvi. Höjd: 16 cm