Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Alain Bonnefoit (f. 1937), 86/135, Modell, diameter: 50 cm

Färglitografi

Alain Bonnefoit (f. 1937), modell, motivet: 80x55

Färglitografi

Louis Toffoli (1907-1999), EA-upplaga, motivet: 53x42

Färglitografi

Ladislas Kijno (1921-2012), EA-upplaga, Löst blad, bladets mått: 65x49

Färglitografi

André Brasilier, EA-upplaga (konstnärens exemplar), Stilleben, motivet: 54 x 41

Färglitografi

Georges Laporte, EA-upplaga (konstnärens exemplar), 44 x 60, Bygata

Färglitografi

Félix Labisse (1905-1982), EA-upplaga, Kvinnor, motivet: 56x44

Färglitografi

Fernandez Arman (1928-2005), HC-upplaga, 8/60, signerad, 78x58

Färglitografi

Göran Folcker (1920-2000), Paris, HC-upplaga, motivet: 30x38

Färglitografi

Michel Dumontet (f. 1947), EA 9/20, motivet: 35x47

Färglitografi

Georges Laporte (1926-2000), HC-upplaga, Båtar, motivet: 50x62

Färglitografi

Louis Toffoli (1907-1999), 23/150, motivet: 48x68

Färglitografi

Michel Dumontet (f. 1947), 117/150, motivet: 35x47

Färglitografi

Henri Guibal (f. 1947), Frankrike. Bemålad. Signerad, numrerad 24/30. Bladets mått: ca 58x46 cm

Färglitografi

Maurice Estève (1904-2001), Frankrike. Signerad, numrerad 6/60. Motivet: 51x32 cm

Färglitografi

Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. Signerad, numrerad 195/200. Löst Blad. Bladets mått: 70x50 cm

Färglitografi

Louis Toffoli (1907-1999), 139/150, Mor med barn, motivet: 59x46

Färglitografi

Färglitografi

André Brasilier (f. 1929), 133/140, kvinna med rosor, motivet: 64x48