Objekt som liknar Färglitografi

Litografi

+ tryck, Lars Norrman (1915-1979), Matador + Geisha, ca65 x 25

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), EA (konstnärens exemplar), fiskebåtar, signerad, motivet: 27x74

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), 2 mappar, 5+ 3 st, Snövinter/Båtar

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Eskimå, signerad. EA-upplaga. Motivet: 40x57

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Fiskebåt, 331/360, motivets mått: 39x64

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), 65 / 100, fiskebåt, motivet: 32 x 45

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), fiskebåtar, signerad, motivet: 28x79

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Fiskebåt, 119/310, motivet: 50x62

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), 205/310, marin, motivet: 23x42

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Fiskebåt, 358/360, signerad, motivets mått: 31x55

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Sverige. EA-upplaga, Eka, signerad. 38x56

+ färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), signerade35x52

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), 81/310, kust, motivet: 34x41

Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Två Kvinnor, Japan, signerad. Olja på pannå, 51x73

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Segelbåt, 143/310, motivets mått: 28x45

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Segelbåt, motivet: 28x45

Färglitografi

Lars Wellton (1918-1992), 59/310, Stockholmsmotiv, motivets mått: 38x53