Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), oramat löst blad. Bladets mått: 59,5x88 cm. Signerad

Färglitografi

Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Komposition med naken man. Signerad, daterad -71, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Oramat löst blad, bladets mått: 45x62 cm

Färglitografi

Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Motiv från Södermalm, Stockholm. Signerad. PT. Motivet: 57x42 cm, oramat löst blad

Färglitografi

Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Fågel, Spegling. Signerad, numrerad 126/375, oramat löst blad. Bladets mått: 60x42 cm

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Eskimå, signerad. EA-upplaga. Motivet: 40x57

Färglitografi

Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 197/450, Stockholmsmotiv, år 2002. Motivet: 63x53cm, oramat löst blad

Färglitografi

Per Nikolaus Skum (1928-1955), Sverige. Renhjord, HC-upplaga, signerad. Löst blad, bladets mått: 43x53 cm

Färglitografi

Ladislas Kijno (1921-2012), EA-upplaga, Löst blad, bladets mått: 65x49

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 312/360, Gröna Lund. Motivet: 46x38cm, oramat löst blad

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 320/360, Gröna Lund. Motivet: 37x44cm, oramat löst blad

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 338/360, Gröna Lund. Motivet: 37x44cm, oramat löst blad

Färglitografi

Jan Lundquist, Djurgårdsbron, EA-upplaga, signerad, motivet: 40x55

Färglitografi

Sven Lidberg (1929-2009), skärgårdsmotiv, EA-upplaga, signerad, motivet: 30x16

Färglitografi

Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Waxholm, EA-upplaga, motivet: 58x74

Färglitografi

Jan Lundquist, Stockholmsmotiv, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 36x44

Färglitografi

Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Fågel, EA-upplaga. Motivet: 27x37

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Sverige. EA-upplaga, Eka, signerad. 38x56

Färglitografi

Karin Olsson, EA-upplaga, landskap, bladets mått: 42x42

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Waxholmsbåtar, EA-upplaga, signerad, motivet: 38x47

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. EA-upplaga, Skeppsbron, motivet: 33x44