Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

André Brasilier, EA-upplaga (konstnärens exemplar), Stilleben, motivet: 54 x 41

Färglitografi

Georges Laporte (1926-2000), HC-upplaga, Båtar, motivet: 50x62

Färglitografi

Louis Toffoli (1907-1999), EA-upplaga, motivet: 53x42

Färglitografi

Ladislas Kijno (1921-2012), EA-upplaga, Löst blad, bladets mått: 65x49

Färglitografi

Alain Bonnefoit (f. 1937), EA-upplaga, modell, 81x53

Färglitografi

Jan Lundquist, Stockholmsmotiv, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 36x44

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga (konstnärens exemplar), Gröna Lund, 2000, signerad, 38x46

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga (konstnärens exemplar), Gröna Lund, 2000, motivet: 38x45

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Gröna Lund, EA-upplaga (konstnärens exemplar), 2000, motivet: 38x44

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Mosebacke, EA-upplaga (konstnärens exemplar), bladets mått, 75 x 57, med dedikation

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014). Waxholmsbåtar, EA-upplaga (konstnärens exemplar), motivet: 38x46

Färglitografi

Félix Labisse (1905-1982), EA-upplaga, Kvinnor, motivet: 56x44

Färglitografi

Fernandez Arman (1928-2005), HC-upplaga, 8/60, signerad, 78x58

Färglitografi

Elis Ryberg (1919-1985), Stockholm, EA-upplaga (konstnärens exemplar), motivet: 46x55

Färglitografi

Färglitografier

2 st, Georges Laporte (1926-2000), Kust, 2/100 & 12/15, bladets mått: 56x76 & 64x50

Färglitografi

Jan Lundquist (f. 1935), Bastugatan, EA-upplaga (konstnärens exemplar), motivet: 38 x 50

Färglitografi

Karl Höglund (f. 1940), EA-upplaga, Stockholmsmotiv, 56x85

Färglitografi

Göran Folcker (1920-2000), Paris, HC-upplaga, motivet: 30x38

Färglitografi

Michel Dumontet (f. 1947), EA 9/20, motivet: 35x47