Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 46/360, motivet: 36x57 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 48/260. Motivet: 42x54 cm

Färglitografi

Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 229/360. Motivet: 45x55 cm

Färglitografi

Margaret Sellmark (f. 1938), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 75/250, motivet: 36x49

Färglitografi

Harry Kampf (1926-1989), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 60/360, motivet: 42x58

Färglitografi

Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 195/290, motivet: 40x50

Färglitografi

Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 62/290, motivet: 30x45

Färglitografi

Gunilla Mann (f. 1947), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 249/290, motivet: 29x43

Färglitografi

Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 31/290, motivet: 41x50

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Motivet: 64x43cm

Färglitografi

3 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv, 290-upplaga, signerad, ca 40x50 cm

Färglitografi

Inger Rydén (f. 1944), Sverige. Signerad och numrerad 26/360, Stockholmsmotiv, motivet: 35x50 cm

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Stockholmsmotiv, Waxholmsbåtar i Strömmen. Signerad, numrerad 161/290, motivet: 37x45 cm

Färglitografi

Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 82/360. Motivet: 36x61 cm

Färglitografi

Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 5/100. Motivet: 44x59cm

Färglitografi

Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, daterad 1979, numrerad 66/450. Motivet: 64x50 cm

Färglitografi

Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 85/125. Motivet: 44x58 cm

Färglitografi

Elis Ryberg (1919-1985), Stockholmsmotiv, Räntmästartrappan, Djurgårdsfärja, 298/360, signerad, motivet: 54x63 cm

Färglitografi

Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholmsmotiv, Slussen. Signerad, daterad -80, numrerad 32/375. Motivet: 38x55 cm

Färglitografi

Charles Sjöholm (f. 1933), Stockholmsmotiv, 116/250, signerad, motivet: 50x60