Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Isbrytare / isbjörn, 78/200, motivet: 35x45 ca

Färglitografi

Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Isbjörn. Signerad, numrerad 1159/2000. Motivet: 38x53

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 48/260. Motivet: 42x54 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Marin. Signerad, numrerad 13/350. Motivet: 35x45 cm

Färglitografi

Lasse Åberg (f, 1940), Isbjörn, 1416/2000, motivets mått: 38x54

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelbåtar. Signerad, numrerad 234/260. Motivet: 76x61 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelskuta. Signerad, numrerad 20/260. Motivet: 47x56 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelbåt. Signerad, numrerad 105/360. Motivet: 46x66 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelskuta, signerad, numrerad 31/250. Motivet: 38x43

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), eka, 149/310, motivet: 42x31

Färglitografi

Lasse Åberg (f. 1940), Isbjörn, EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 39 x 52

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Stockholmsmotiv, 193/250, 49x69

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Skärgårdsmotiv, 16/165, bladets mått: 50x60

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), 179/260, Kust, motivet: 47x57

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), 32/350, Kustmotiv, 30x37

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Kustlandskap, 75/350, ramens innermått: 35x46

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), segelbåt, 119/260, signerad, motivet: 48x36

Färglitografi

Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Hund. Signerad, numrerad 211/450. Motivet: 50x49 cm

Färglitografi

Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Fisk. Signerad, numrerad 144/225. Motivet: 51x75 cm