Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Isbjörnar. Signerad, numrerad 15/200. Motivet: 43x55 cm

Färglitografi

Lasse Åberg (f. 1940), Isbjörn, EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 39 x 52

Färglitografi

Lasse Åberg (f, 1940), Isbjörn, 1416/2000, motivets mått: 38x54

Färglitografi

Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Isbjörn. Signerad, numrerad 1159/2000. Motivet: 38x53

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 48/260. Motivet: 42x54 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), eka, 149/310, motivet: 42x31

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Marin. Signerad, numrerad 13/350. Motivet: 35x45 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), 179/260, Kust, motivet: 47x57

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelbåtar. Signerad, numrerad 234/260. Motivet: 76x61 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelskuta, signerad, numrerad 31/250. Motivet: 38x43

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Stockholmsmotiv, 193/250, 49x69

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Skärgårdsmotiv, 16/165, bladets mått: 50x60

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), 32/350, Kustmotiv, 30x37

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Kustlandskap, 75/350, ramens innermått: 35x46

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), segelbåt, 119/260, signerad, motivet: 48x36

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Segelbåt, 1/210, motivets mått: 50x40

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), segelbåt, 154/260, motivet: 55x41

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Tiger, 187/230, motivet: 72x51

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), tigrar, 100/200, signerad, motivet: 30x15