Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Lasse Åberg (f, 1940), Isbjörn, 1416/2000, motivets mått: 38x54

Färglitografi

Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Isbjörn. Signerad, numrerad 1159/2000. Motivet: 38x53

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Isbjörnar. Signerad, numrerad 15/200. Motivet: 43x55 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Isbrytare / isbjörn, 78/200, motivet: 35x45 ca

Färglitografi

Bengt Landin (f. 1933), tupp, EA (konstnärens exemplar), signerad, motivets mått: 70x55

Färglitografi

Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Stockholmsmotiv, EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 34x47

Färglitografi

Bengt Åberg (f. 1941), 65/90, Fåglar, motivet: 65x54

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), EA (konstnärens exemplar), fiskebåtar, signerad, motivet: 27x74

Färglitografi

Lena A Linderholm (f. 1947), EA (konstnärens exemplar), Blomstilleben, Löst blad, bladets mått: 81 x 60

Färglitografi

Jan Lundquist, Stockholmsmotiv, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 36x44

Färglitografi

Jan Lundquist (f. 1935), EA (konstnärens exemplar), Waxholm, 36 x 55

Färglitografi

Elis Ryberg (1919-1985), Stockholm, EA-upplaga (konstnärens exemplar), motivet: 46x55

Färglitografi

Färglitografi

Bert Håge Häverö (f. 1932), Gröna Lund, 2000, EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 44x37

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Tiger, 187/230, motivet: 72x51

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), tigrar, 100/200, signerad, motivet: 30x15

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Tiger, 1/100, motivet: 50x48

Färglitografi

Ulf Wahlberg (f. 1938), Hund, 137/210, 1979, bladets mått: 45x58