Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Lasse Åberg (f, 1940), Isbjörn, 1416/2000, motivets mått: 38x54

Färglitografi

Lasse Åberg (f. 1940), Isbjörn, EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 39 x 52

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Isbjörnar. Signerad, numrerad 15/200. Motivet: 43x55 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Isbrytare / isbjörn, 78/200, motivet: 35x45 ca

Färglitografi

Bengt Åberg (f. 1941), 65/90, Fåglar, motivet: 65x54

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), tigrar, 100/200, signerad, motivet: 30x15

Färglitografi

Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Hund. Signerad, numrerad 211/450. Motivet: 50x49 cm

Färglitografi

Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Fisk. Signerad, numrerad 144/225. Motivet: 51x75 cm

Färglitografi

Larissa Stenlander (f. 1960), Sverige. Hundar. Handkolorerad. Signerad, numrerad 40/40. Motivet: 12x28 cm

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Tiger, 187/230, motivet: 72x51

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Tiger, 1/100, motivet: 50x48

Färglitografi

Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Hundar, 51/60, signerad och daterad -83, motivet: 58x44

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Fåglar, signerad och numrerad 91/280, motivet: 25x35

Färglitografi

Nalle Werner (1913-1991), Sverige. 1973, fågel, signerad och numrerad 2/7, motivet: 82x61

Färglitografi

Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Tupp. Signerad, numrerad 18/150. Motivet: 29x21 cm

Färglitografi

Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Fåglar. Signerad, numrerad 129/366. Motivet: 26x35 cm

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Fåglar. Signerad, numrerad 224/260. Motivet: 25x34 cm

Färglitografi

Suzanne Nessim (f. 1944), hundar, 163/165, signerad, motivet: 37x27