Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Fåglar, signerad och numrerad 91/280, motivet: 25x35

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Fåglar, motivet: 24x44

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 15/250, motivet: 19x28, fåglar

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Tallbitar, 166/200, motivet: 30x43 cm

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), sjöfågel, 138/450, signerad, motivet: 41x58

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 257/500, sjöfåglar, 18x25

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Svanar. Signerad, numrerad 147/325. Motivet: 32x49 cm

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), HC-upplaga, -76, Sjöfåglar, motivet: 25x38

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Svanar, signerad och numrerad 209/325, motivet: 30x48

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 17/325, Svanar, motivet: 30x48

Färglitografi

Gunnar Gebbe Björkman (f. 1945), 19/190, fåglar, motivet: 39x55

Färglitografi

Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Fåglar. Signerad, numrerad 129/366. Motivet: 26x35 cm

Färglitografi

4 st, Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Fåglar. Signerad, numrerad 243/250. Motivet: 36x52 cm, 46x35cm

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), 212/350, Svanar, löst blad, bladets mått: 37 x 48

Färglitografi

Nalle Werner (1913-1991), Sverige. 1973, fågel, signerad och numrerad 2/7, motivet: 82x61

Färglitografi

Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. PT. Signerad, fågel. Motivet: ca 35x50cm

Färglitografi

Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Fågel. Signerad, numrerad 75/366, bladets mått: 27x36 cm

Färglitografi

Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. 103/310, Fåglar, motivet: 44x55

Akvarell

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Sjöfåglar, signerad. 1995,16x22