Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Knut Swane (f. 1951), signerad. 1984, EA-upplaga, 5/15, bladets mått: 60x89

Färglitografi

Knut Swane (f. 1951), signerad, 1983, 80/150, bladets mått: 60x89

Färglitografi

Knut Swane (f. 1951), -84, 106/150, bladets mått: 60x88 cm

Färglitografier

2 st, Knut Swane, Figurer, bladets mått: 89x63

Färglitografi

Björn Aurebekk (f. 1948), Norge. Orkester. Signerad EA-upplaga. Motivet: 27x38 cm

Färglitografi

Harald Kihle, 1951, Timmerkörning, 187/290, 46x55

Färglitografi

Mona Huss Walin (f. 1944), 59/460, Motiv från Norge, motivets mått: 63x50

Färglitografi

Henrik Sörensen (1882-1962), Norge. De som venter, signerad och numrerad 115/200, motivet: 45x56

Färglitografi

Reidar Aulie (1904-1977), Norge. Stadsmotiv. Signerad, numrerad 19/250. Motivet: 40x50 cm

Färglitografi

Reidar Fritzvold (1920-1998), Norge. Skogtjern Vår. Signerad, numrerad 33/200, daterad -84. Motivet: 32x43 cm

Färglitografi

Reidar Aulie (1904-1977), 27/150, motivet: 46x54 cm

Färglitografi

Reidar Aulie (1904-1977), Norge. Vårvinter, tryckt signatur, 47x55