Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. Signerad, numrerad XV/XXV, daterad 1971. Oramat löst blad. Bladets mått: 59x42 cm

Färglitografi

Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. Its a beautiful day. Signerad, numrerad XVII/XXV, daterad 1971. Oramat löst blad. Bladets mått: 59x42 cm

Färglitografi

Reiner Schwarz (f. 1940), Tyskland. Signerad, numrerad II/XX, daterad -69, oramat löst blad. Motivet: 14x17 cm

Färglitografi

Paul Wunderlich (1927-2010), Tyskland. Komposition. Signerad, numrerad 102/125. Motivet: 59x44 cm

Färglitografi

Ladislas Kijno (1921-2012), EA-upplaga, Löst blad, bladets mått: 65x49

Färglitografi

Paul Wunderlich (1927-2010), signerad, bladets mått: 78x57, oramad

Färglitografi

Paul Wunderlich (1927-2010), signerad, bladets mått: 78x57, oramad, skadad

Färglitografi

Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), oramat löst blad. Bladets mått: 59,5x88 cm. Signerad

Färglitografi

Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Komposition. Signerad, numrerad 14/100, oramat löst blad, bladets mått: 57x78 cm

Färglitografi

Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Komposition. Signerad, numrerad 135/150, oramat löst blad, bladets mått: 78x56 cm

Färglitografi

Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Motiv från Södermalm, Stockholm. Signerad. PT. Motivet: 57x42 cm, oramat löst blad

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 312/360, Gröna Lund. Motivet: 46x38cm, oramat löst blad

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 320/360, Gröna Lund. Motivet: 37x44cm, oramat löst blad

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 338/360, Gröna Lund. Motivet: 37x44cm, oramat löst blad

Färglitografi

Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Fågel, Spegling. Signerad, numrerad 126/375, oramat löst blad. Bladets mått: 60x42 cm

Färglitografi

Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 197/450, Stockholmsmotiv, år 2002. Motivet: 63x53cm, oramat löst blad

Färglitografi

Louis Toffoli (1907-1999), EA-upplaga, motivet: 53x42

Färglitografi

Knut Swane (f. 1951), signerad. 1984, EA-upplaga, 5/15, bladets mått: 60x89

Färglitografi

Knut Swane (f. 1951), signerad, 1984, Ea-upplaga, 5/15, bladets mått: 60x89

Färglitografi

André Brasilier, EA-upplaga (konstnärens exemplar), Stilleben, motivet: 54 x 41