Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Louis Toffoli (1907-1999), EA-upplaga, motivet: 53x42

Färglitografi

Alain Bonnefoit (f. 1937), EA-upplaga, modell, 81x53

Färglitografi

André Brasilier, EA-upplaga (konstnärens exemplar), Stilleben, motivet: 54 x 41

Färglitografi

Georges Laporte, EA-upplaga (konstnärens exemplar), 44 x 60, Bygata

Färglitografi

Félix Labisse (1905-1982), EA-upplaga, Kvinnor, motivet: 56x44

Färglitografi

Fernandez Arman (1928-2005), HC-upplaga, 8/60, signerad, 78x58

Färglitografi

Henri Guibal (f. 1947), Frankrike. Bemålad. Signerad, numrerad 24/30. Bladets mått: ca 58x46 cm

Färglitografi

Göran Folcker (1920-2000), Paris, HC-upplaga, motivet: 30x38

Färglitografi

Michel Dumontet (f. 1947), EA 9/20, motivet: 35x47

Färglitografi

Karin Olsson, EA-upplaga, landskap, bladets mått: 42x42

Färglitografi

Lena A Linderholm (f. 1947), Blomsterstilleben, EA-upplaga, bladets mått: 77 x 59

Färglitografi

Karl Höglund (f. 1940), EA-upplaga, Djurgårdsbron, bladets mått: 58x86

Färglitografi

Knut Swane (f. 1951), signerad. 1984, EA-upplaga, 5/15, bladets mått: 60x89

Färglitografi

Knut Swane (f. 1951), signerad, 1984, Ea-upplaga, 5/15, bladets mått: 60x89

Färglitografi

Georges Laporte (1926-2000), HC-upplaga, Båtar, motivet: 50x62

Färglitografi

Per Nikolaus Skum (1928-1955), Sverige. Renhjord, HC-upplaga, signerad. Löst blad, bladets mått: 43x53 cm

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Mosebacke, EA-upplaga (konstnärens exemplar), bladets mått, 75 x 57, med dedikation

Färglitografi

Karl Höglund (f. 1940), EA-upplaga, 22/30, Waxholmsbåt, bladets mått: 75x60

Färglitografi

Louis Toffoli (1907-1999), 23/150, motivet: 48x68