Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Karl Höglund (f. 1940), EA-upplaga, 22/30, Waxholmsbåt, bladets mått: 75x60

Färglitografi

Jan Lundquist, Stockholmsmotiv, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 36x44

Färglitografi

Karl Höglund (f. 1940), EA-upplaga, Djurgårdsbron, bladets mått: 58x86

Färglitografi

Märtha Bolin-Clason (1902-1988), Riddarholmen, signerad Märtha Bolin, EA-upplaga, 36x53

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. EA-upplaga, Skeppsbron, motivet: 33x44

Färglitografi

Färglitografi

Jan Lundquist (f. 1935), Bastugatan, EA-upplaga (konstnärens exemplar), motivet: 38 x 50

Färglitografi

Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Waxholm, EA-upplaga, motivet: 58x74

Färglitografi

Harry Wichmann (1916-1993), 1966, Stockholmsmotiv, vy mot Gamla Stan, HC-upplaga, motivet: 24x58

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Waxholmsbåtar, EA-upplaga, signerad, motivet: 38x47

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga (konstnärens exemplar), Gröna Lund, 2000, signerad, 38x46

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga (konstnärens exemplar), Gröna Lund, 2000, motivet: 38x45

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Gröna Lund, EA-upplaga (konstnärens exemplar), 2000, motivet: 38x44

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Mosebacke, EA-upplaga (konstnärens exemplar), bladets mått, 75 x 57, med dedikation

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga, Östermalmshallen, motivet: 38x53

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga, Gröna Lund, 2000, motivet: 37x45

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmshallen, EA-upplaga, signerad, 37x52 cm

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Gröna Lund, EA-upplaga, signerad, 2000, motivet: 46x38

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmshallen, EA-upplaga, motivet: 38x53

Färglitografi

Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Stockholmsmotiv, EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 34x47