Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Södra Station, 114/180, motivet: 50 x 56 cm

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Slussen, signerad, 314/360, ramens innermått: 44x54

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), 25/210, Söder Mälarstrand, motivet: 50x37

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Bellmansgatan, Mariahissen, EA-upplaga, motivet: 62x40

Färglitografi

Jan Lundquist (f. 1935), Bastugatan, EA-upplaga (konstnärens exemplar), motivet: 38 x 50

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Bellmansgatan, Mariahissen, 16/210, motivet: 62x40

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Utsikt mot Slussen. Signerad, numrerad 133/360, ca 37x41 cm

Färglitografi

Stig Claesson Slas (1928-2008), Mosebacke, PT, 1970, motivet: 36x50

Färglitografi

Färglitografi

Jan Lundquist, Stockholmsmotiv, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 36x44

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Riddarhuset, Hc 2/25, motivet: 36 x 44

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Riddarhuset, 11/15, motivet: 36 x 44

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga (konstnärens exemplar), Gröna Lund, 2000, signerad, 38x46

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga (konstnärens exemplar), Gröna Lund, 2000, motivet: 38x45

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Gröna Lund, EA-upplaga (konstnärens exemplar), 2000, motivet: 38x44

Färglitografi

Maria Boczewska (f. 1940), EA-upplaga, Söder Mälarstrand, vinter, Signerad. Motivet: 27x33

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Vasabron, Stockholm. Signerad och numrerad 5/180, motivet: 40x52

Färglitografi

Elis Ryberg (1919-1985), Mosebacke, 129/360, 48x57

Färglitografi

Elis Ryberg (1919-1985), Mosebacke Torg, 311/360, 43x54

Färglitografi

Elis Ryberg (1919-1985), Mosebacke Torg, 350/360, 45x55