Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Ladislas Kijno (1921-2012), EA-upplaga, Löst blad, bladets mått: 65x49

Färglitografi

Lasse Åberg (f. 1940), Isbjörn, EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 39 x 52

Färglitografi

Lasse Åberg (f, 1940), Isbjörn, 1416/2000, motivets mått: 38x54

Färglitografi

Karl Höglund (f. 1940), EA-upplaga, 22/30, Waxholmsbåt, bladets mått: 75x60

Färglitografi

Karl Höglund (f. 1940), EA-upplaga, Djurgårdsbron, bladets mått: 58x86

Färglitografi

Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Isbjörn. Signerad, numrerad 1159/2000. Motivet: 38x53

Färglitografi

Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Musse Pigg. Signerad, numrerad 315/1000. -83. Motivet: 45x36 cm

Färglitografi

Lena A Linderholm (f. 1947), Blomsterstilleben, EA-upplaga, bladets mått: 77 x 59

Färglitografi

Knut Swane (f. 1951), signerad. 1984, EA-upplaga, 5/15, bladets mått: 60x89

Färglitografi

Knut Swane (f. 1951), signerad, 1984, Ea-upplaga, 5/15, bladets mått: 60x89

Färglitografi

Lars Jonsson, Sjöfågel, EA-upplaga, bladets mått: 35x28

Färglitografi

Karin Olsson, EA-upplaga, landskap, bladets mått: 42x42

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Mosebacke, EA-upplaga (konstnärens exemplar), bladets mått, 75 x 57, med dedikation

Färglitografi

Lasse Åberg (f. 1940), EA-upplaga, Rubber duck, Löst blad, bladets mått: 46x64

Färglitografi

Per Nikolaus Skum (1928-1955), Sverige. Renhjord, HC-upplaga, signerad. Löst blad, bladets mått: 43x53 cm

Färglitografi

Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), oramat löst blad. Bladets mått: 59,5x88 cm. Signerad

Färglitografi

Karl Höglund (f. 1940), EA-upplaga, Stockholmsmotiv, 56x85

Färglitografi

Maria Boczewska (f. 1940), EA-upplaga, Söder Mälarstrand, vinter, Signerad. Motivet: 27x33

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga, Östermalmshallen, motivet: 38x53