Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga (konstnärens exemplar), Gröna Lund, 2000, signerad, 38x46

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga (konstnärens exemplar), Gröna Lund, 2000, motivet: 38x45

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Gröna Lund, EA-upplaga (konstnärens exemplar), 2000, motivet: 38x44

Färglitografi

Gösta Gustavson, 1981, EA-upplaga, Djurgårdsfärjan, Med dedikation, motivet: 36 x 50

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga, Gröna Lund, 2000, motivet: 37x45

Färglitografi

Jan Lundquist (f. 1935), Bastugatan, EA-upplaga (konstnärens exemplar), motivet: 38 x 50

Färglitografi

Georges Laporte, EA-upplaga (konstnärens exemplar), 44 x 60, Bygata

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga, Norrskär, signerad, motivet: 38x45

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), EA-upplaga, Norrskär, motivet: 38x45

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014). Waxholmsbåtar, EA-upplaga (konstnärens exemplar), motivet: 38x46

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Waxholmsbåtar, EA-upplaga, signerad, motivet: 38x47

Färglitografi

Märtha Bolin-Clason (1902-1988), Riddarholmen, signerad Märtha Bolin, EA-upplaga, 36x53

Färglitografi

Lars Jonsson (f. 1952), EA-upplaga, Fåglar, motivet: 40x54

Färglitografi

Alain Bonnefoit (f. 1937), EA-upplaga, modell, 81x53

Färglitografi

Louis Toffoli (1907-1999), EA-upplaga, motivet: 53x42

Färglitografi

André Brasilier, EA-upplaga (konstnärens exemplar), Stilleben, motivet: 54 x 41

Färglitografi

Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Waxholm, EA-upplaga, motivet: 58x74

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. EA-upplaga, Skeppsbron, motivet: 33x44

Färglitografi

Félix Labisse (1905-1982), EA-upplaga, Kvinnor, motivet: 56x44

Färglitografi

Salvador Dalí (1904-1989), EA-upplaga, motivet: 50x40 ca