Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Ladislas Kijno (1921-2012), EA-upplaga, Löst blad, bladets mått: 65x49

Färglitografi

Lasse Åberg (f, 1940), Isbjörn, 1416/2000, motivets mått: 38x54

Färglitografi

Lasse Åberg (f. 1940), Isbjörn, EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 39 x 52

Färglitografi

Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Isbjörn. Signerad, numrerad 1159/2000. Motivet: 38x53

Färglitografi

Karin Olsson, EA-upplaga, landskap, bladets mått: 42x42

Färglitografi

Per Nikolaus Skum (1928-1955), Sverige. Renhjord, HC-upplaga, signerad. Löst blad, bladets mått: 43x53 cm

Färglitografi

Karl Höglund (f. 1940), EA-upplaga, Djurgårdsbron, bladets mått: 58x86

Färglitografi

Karl Höglund (f. 1940), EA-upplaga, 22/30, Waxholmsbåt, bladets mått: 75x60

Färglitografi

Lena A Linderholm (f. 1947), Blomsterstilleben, EA-upplaga, bladets mått: 77 x 59

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Eskimå, signerad. EA-upplaga. Motivet: 40x57

Färglitografi

Karl Höglund (f. 1940), EA-upplaga, Stockholmsmotiv, 56x85

Färglitografi

Färglitografi

Elis Ryberg (1919-1985), Stockholm, EA-upplaga (konstnärens exemplar), motivet: 46x55

Färglitografi

Sven Lidberg (1929-2009), skärgårdsmotiv, EA-upplaga, signerad, motivet: 30x16

Färglitografi

Lars Jonsson (f. 1952), EA-upplaga, Fåglar, motivet: 40x54

Färglitografi

Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Waxholm, EA-upplaga, motivet: 58x74

Färglitografi

Jan Lundquist, Stockholmsmotiv, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 36x44

Färglitografi

Jan Lundquist, Djurgårdsbron, EA-upplaga, signerad, motivet: 40x55

Färglitografi

Lars Jonsson (f. 1952), EA-upplaga, fåglar, motivet: 37x52