Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Söder Mälarstrand. Signerad, numrerad 249/350. Motivet: 27x33 cm

Färglitografi

Claes Folcker (f. 1940), Sverige. Söder Mälarstrand. Signerad, numrerad 79/360. Motivet: 24x34

Färglitografi

Stanislaw Zoladz (f. 1952), vintermotiv med fiskebåt, Söder mälarstrand, 129/250, signerad, 1991, motivet: 70x53

Färglitografi

Jan Lundquist (f. 1935), Söder Mälarstrand, 168/290, motivet: 47x61

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), 25/210, Söder Mälarstrand, motivet: 50x37

Färglitografi

Jan Lundquist (f. 1935), 76/275, Söder Mälarstrand, motivet: 37x47

Färglitografi

Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Söder Mälarstrand, 1985, motivet: 15x23

Färglitografi

Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Söder Mälarstrand. Signerad, numrerad 125/350. 31x43 cm

Färglitografi

Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Söder Mälarstrand, 185/360, signerad i trycker -80

Litografi

Lennart Roupe (f. 1918), Sverige. Söder Mälarstrand. Signerad, numrerad 51/121, daterad 1980. Motivet: 35x45 cm

Färglitografi

Jan Lundquist (f. 1935), Bastugatan, EA-upplaga (konstnärens exemplar), motivet: 38 x 50

Litografi

Erik Wessel-Fougstedt (1915-1990), Söder Mälarstrand, 1 / 49, signerad -21

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Mosebacke, EA-upplaga (konstnärens exemplar), bladets mått, 75 x 57, med dedikation

Etsning

Bertram Schmiterlöw (1920-2002), Sverige. Signerad och daterad -44, Söder Mälarstrand, motivet: 23x42

Etsning

Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Söder Mälarstrand, 87/180, signerad. Motivet: 36x31

Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, daterad 60, Söder Mälarstrand, 182/300. Motivet: 48x33

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholm, Söder Mälarstrand, 196/360, signerad, -71, 23x39

Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 98/310, Söder Mälarstrand, 1960, motivet: 47x33

Svenolov Ehrén (1927-2004), 1987, Söder Mälarstrand, pt, motivet: 56 x 47 cm

Färglitografi

Åke Westin (f. 1939), Mariahissen, 252/360, motivet: 43x31