Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), eka, 200/310, motivet: 37x48

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), eka, 149/310, motivet: 42x31

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Sverige. EA-upplaga, Eka, signerad. 38x56

Färglitografi

Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, numrerad 241/360. Motivet: 52x75 cm

Färglitografi

Göran Hahne (f. 1943), Waxholmsbåt, 24/242, signerad, motivets mått: 37x25

Färglitografi

2 st, Göran Hahne (f. 1943), Skärgårdsmotiv, 45x30 resp 30x45

Färglitografi

Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Djurgårdsfärjan, Slussen. Signerad, numrerad 316/360. Motivet: 53x63 cm

Färglitografi

Göran Folcker (1920-2000), Sverige. Waxholm, Sommardröm. Signerad, numrerad 82/260. Motivet: 46x60 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Marin. Signerad, numrerad 13/350. Motivet: 35x45 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelbåtar. Signerad, numrerad 234/260. Motivet: 76x61 cm

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Segelbåt. Signerad, numrerad 197/260, motivet: 30x23 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelskuta. Signerad, numrerad 20/260. Motivet: 47x56 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelbåt. Signerad, numrerad 105/360. Motivet: 46x66 cm

Färglitografi

Göran Hahne (f. 1943), Kust, HC-upplaga, 16/36, motivet: 50x35

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelskuta, signerad, numrerad 31/250. Motivet: 38x43

Färglitografi

Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Segelbåt, signerad. Motivet: 37x25 cm

Färglitografi

Harald Lindberg (1901-1976), marin, 288/310, motivet: 30x49

Färglitografi

3 st. Stig Fyring (f. 1934), marin, 28x190, signerade -95, bladets mått: 61x46

Färglitografi

Göran Folcker (1920-2000), 141/310, Segelbåtar, motivet: 35x44