Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Henrik Sörensen (1882-1962), Norge. De som venter, signerad och numrerad 115/200, motivet: 45x56

Färglitografi

Björn Aurebekk (f. 1948), Norge. Orkester. Signerad EA-upplaga. Motivet: 27x38 cm

Färglitografi

Reidar Aulie (1904-1977), Norge. Stadsmotiv. Signerad, numrerad 19/250. Motivet: 40x50 cm

Färglitografi

Reidar Fritzvold (1920-1998), Norge. Skogtjern Vår. Signerad, numrerad 33/200, daterad -84. Motivet: 32x43 cm

Färglitografi

Reidar Aulie (1904-1977), 27/150, motivet: 46x54 cm

Färglitografi

Knut Swane (f. 1951), signerad, 1983, 80/150, bladets mått: 60x89

Färglitografi

Knut Swane (f. 1951), -84, 106/150, bladets mått: 60x88 cm

Färglitografi

Reidar Aulie (1904-1977), Norge. Vårvinter, tryckt signatur, 47x55

Färglitografi

Reidar Aulie (1904-1977), 19/250, motivet: 41x50

Färglitografi

Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Motiv från Lofoten. Signerad, numrerad 153/460, löst blad. Bladets mått: 72x59 cm

Färglitografi

Knut Swane (f. 1951), signerad. 1984, EA-upplaga, 5/15, bladets mått: 60x89

Färglitografi

Knut Swane (f. 1951), signerad, 1984, Ea-upplaga, 5/15, bladets mått: 60x89

Färglitografi

Harald Kihle, 113/200, skördetid, 1946, motivet: 50x64

Färglitografi

Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Lofoten, HC-upplaga, motivet: 60x43