Objekt som liknar Färglitografi

Giuseppe Salvati (1900-1968), Italien. Sydländskt motiv, signerad. Olja på duk, 39x49 cm

Färglitografi

Gianni Bertini (1922-2010), 6/15, löst blad, bladets mått: 51x33

Färglitografi

4 st, Franco Costa (f. 1934), Italien. Segelbåtar, 1987, motivet: 80x60

Färglitografi

Stephen Clark (f. 1953), Sverige. Venedig. Signerad, numrerad 146/360. Motivet: 70x50 cm

Färglitografi

Stephen Clark (f. 1953), Sverige. Venedig. Signerad, numrerad 205/360. Motivet: 70x50 cm

Färglitografi

Bruno Bruni (f. 1935), Flicka, motivet: 5420/10000, motivet: 41x29

Guiseppi Salvati, Sydländskt motiv, signerad, 40x50

Guiseppi Salvati, Amalfikusten, ramens innermått: 36x76

Mario Maresca (1877-1959), Italien. Motiv från Venedig, Signerad. Olja på duk, ca 40x50 cm

Guido Odierna (1913-1991), Italien. Capri. Signerad a tergo. Olja på duk, 49x60 cm

Teckning

Luca Madrassi (1848-1919), Italien. Signerad. Papper, bladets mått: 32x24 cm, löst blad

miniatyr, signerad Tassinari, landskapsmotiv, 7x12 cm

Färglitografi

Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Spanien. Signerad, numrerad 250/250. Motivet: 44x49 cm

Färglitografi

Franco Costa (f. 1934), 178/250, Stadshuset, 1977, motivet: 55x48

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. London. Signerad, numrerad 80/350. Motivet: 27x41 cm

Pastell

Hilda Heyman (1872-1955), Sverige. Solnedgång vid Porto Venere, Italien. Signerad, daterad 1902. Pastell, 39x68 cm

Färglitografi

Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 250/250. Motivet: 39x30 cm

Färglitografi

Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 290/300. Motivet: 70,5x51cm

Färglitografi

Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numrerad 247/250. Motivet: 54x38 cm