Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Paris, 31/60, motivet: 59x37

Färglitografi

Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Paris. Signerad, numrerad 356/360. Motivet: 73x88 cm

Färglitografi

Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Paris, numrerad . Signerad, numrerad 77/360. Motivet: 73x89 cm

Färglitografi

Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), oramat löst blad. Bladets mått: 59,5x88 cm. Signerad

Färglitografi

Ulla Waller, Parismotiv, 85/275, signerad, -78, motivets mått: 68x73

Färglitografi

Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Parismotiv, 189 / 280, signerad

Färglitografi

Göran Folcker (1920-2000), Paris, HC-upplaga, motivet: 30x38

Färglitografi

Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Provtryck, Parismotiv, signerad, motivet: 48x61

Färglitografi

Henri Guibal (f. 1947), Frankrike. Bemålad. Signerad, numrerad 24/30. Bladets mått: ca 58x46 cm

Färglitografi

Maurice Estève (1904-2001), Frankrike. Signerad, numrerad 6/60. Motivet: 51x32 cm

Färglitografi

Yves Cass (f. 1947), Frankrike. Signerad, numrerad EA 1/1. Motivet: 33x25 cm

Litografi

Uno Vallman (1913-2004), Paris, -68, motivets mått: 40x26

Färglitografi

Fernandez Arman (1928-2005), Frankrike. Signerad, numrerad 195/200. Löst Blad. Bladets mått: 70x50 cm

Färglitografi

Alain Bonnefoit (f. 1937), 86/135, Modell, diameter: 50 cm

Färglitografi

Louis Toffoli (1907-1999), EA-upplaga, motivet: 53x42

Färglitografi

Louis Toffoli (1907-1999), 139/150, Mor med barn, motivet: 59x46