Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelbåt. Signerad, numrerad 105/360. Motivet: 46x66 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelskuta. Signerad, numrerad 20/260. Motivet: 47x56 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelskuta, signerad, numrerad 31/250. Motivet: 38x43

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), segelbåt, 119/260, signerad, motivet: 48x36

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Segelbåt, 1/210, motivets mått: 50x40

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), segelbåt, 154/260, motivet: 55x41

Litografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Segelbåt, motivets mått: 27x17

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Segelbåt. Signerad, numrerad 197/260, motivet: 30x23 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Marin. Signerad, numrerad 13/350. Motivet: 35x45 cm

Färglitografi

Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Segelbåt, signerad. Motivet: 37x25 cm

Akvarell

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelbåtar, 75x55

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), eka, 149/310, motivet: 42x31

Färglitografi

Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Segelbåt, signerad. EA-upplaga. Motivet: 45x65

Färglitografi

Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Segelskuta, EA-upplaga, signerad. Motivet: ca 27x38 cm

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Segelbåt, 143/310, motivets mått: 28x45

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), Segelbåt, motivet: 28x45

Färglitografi

Harald Lindberg (1901-1976), segelbåtar, XL/L, signerad, motivet: 37x48

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 48/260. Motivet: 42x54 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Isbjörnar. Signerad, numrerad 15/200. Motivet: 43x55 cm

Färglitografi

Lena A Linderholm (f. 1947), EA (konstnärens exemplar), Segelbåt, bladets mått: 60x46