Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), oramat löst blad. Bladets mått: 59,5x88 cm. Signerad

Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 5/60, HC-upplaga (hors de commerce). Motivet: 48x45 cm

Färglitografi

Per Nikolaus Skum (1928-1955), Sverige. Renhjord, HC-upplaga, signerad. Löst blad, bladets mått: 43x53 cm

Färglitografi

Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Fågel, Spegling. Signerad, numrerad 126/375, oramat löst blad. Bladets mått: 60x42 cm

Färglitografi

Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Motiv från Södermalm, Stockholm. Signerad. PT. Motivet: 57x42 cm, oramat löst blad

Färglitografi

Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 197/450, Stockholmsmotiv, år 2002. Motivet: 63x53cm, oramat löst blad

Färglitografi

Harry Wichmann (1916-1993), Rudbecksgatan/Drottninggatan, Örebro, HC-upplaga, 22/50, signerad, -63, motivet: 40x56

Färglitografi

Elis Ryberg (1919-1985), HC-upplaga, Stockholmsmotiv, Djurgårdsfärja och Waxholmsbåt, signerad, motivet: 51x62

Färglitografi

Yrjö Edelmann (f. 1941), 1974 Mourlot, Paris, 58/175, 70x52

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 312/360, Gröna Lund. Motivet: 46x38cm, oramat löst blad

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 320/360, Gröna Lund. Motivet: 37x44cm, oramat löst blad

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 338/360, Gröna Lund. Motivet: 37x44cm, oramat löst blad

Färglitografi

Bengt Fransson (f. 1935), HC-upplaga, Skeppsholmen, signerad, motivet: 40x49

Färglitografi

Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Lofoten, HC-upplaga, motivet: 60x43

Färglitografi

Olle Nyman (1909-1999), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce). Signerad, numrerad 15/25, på terrassen. Motivet: 32x44 cm

Färglitografi

Harry Wichmann (1916-1993), -79, HC-upplaga, Blomsterstilleben, motivet: 67 x 52

Färglitografi

Lars-Olof Gynning (1920-2003), HC-upplaga, fåglar, 39 x 49

Färglitografi

Astri Bergman-Taube (1898-1980), Helgeandsholmen, HC-upplaga, motivet: 38x50

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), HC-upplaga, Hus, motivets mått: 37 x 44

Färglitografi

Einar Jolin (1890-1976), Utsikt mot Gamla stan, HC-upplaga, 4/40, motivets mått: 45 x 55