Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Per Nikolaus Skum (1928-1955), Renhjord, 94/275, motivet: 30x42

Färglitografi

Harry Wichmann (1916-1993), Rudbecksgatan/Drottninggatan, Örebro, HC-upplaga, 22/50, signerad, -63, motivet: 40x56

Färglitografi

Elis Ryberg (1919-1985), HC-upplaga, Stockholmsmotiv, Djurgårdsfärja och Waxholmsbåt, signerad, motivet: 51x62

Teckning

Per Nikolaus Skum (1928-1955), 1954, Renhjord, blyerts, motivet: 18x33 cm

Färglitografi

Bengt Fransson (f. 1935), HC-upplaga, Skeppsholmen, signerad, motivet: 40x49

Färglitografi

Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Lofoten, HC-upplaga, motivet: 60x43

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), HC-upplaga, Hus, motivets mått: 37 x 44

Färglitografi

Einar Jolin (1890-1976), Utsikt mot Gamla stan, HC-upplaga, 4/40, motivets mått: 45 x 55

Färglitografi

Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Motiv från Lofoten. Signerad, numrerad 153/460, löst blad. Bladets mått: 72x59 cm

Färglitografi

Harry Wichmann (1916-1993), -79, HC-upplaga, Blomsterstilleben, motivet: 67 x 52

Färglitografi

Lars-Olof Gynning (1920-2003), HC-upplaga, fåglar, 39 x 49

Färglitografi

Astri Bergman-Taube (1898-1980), Helgeandsholmen, HC-upplaga, motivet: 38x50

Färglitografi

Elis Ryberg (1919-1985), Waxholm, HC-upplaga, motivet: 53x43

Färglitografi

Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Man på stol, signerad och numrerad 38/125, löst blad, bladets mått: 50x39

Färglitografi

Bengt Landin (f. 1933), 1973, HC-upplaga, Hund, motivet: 87x63

Färglitografi

Bo E Lundquist (f. 1937), HC-upplaga, marin, motivet: 41x31

Färglitografi

Ladislas Kijno (1921-2012), EA-upplaga, Löst blad, bladets mått: 65x49

4 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Hc upplagor, Stockholm, bladets mått: 65x50, lösa blad