Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 147/350, landskap, 47x67

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Kustmotiv, 95/310, motivet: 33x40

Färglitografi

Björn Lindroth, Kustmotiv, 15/180, motivets mått: 57x44

Färglitografi

Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Spanien. Signerad, numrerad 250/250. Motivet: 44x49 cm

Färglitografi

Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Kvinnor. Signerad, ej numrerad. Motivet: 50x31 cm

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), HC-upplaga, Hus, motivets mått: 37 x 44

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Dansbanan, Stämpelsign, motivets mått: 53 x 64

Färglitografi

Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Blomstånd. Signerad, daterad 1949, med dedikation. Motivet: 45x55

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), 32/350, Kustmotiv, 30x37

Färglitografi

Sven X-et, Erixson, Pt, Stuga, Sign -55, motivets mått: 36 x 56

Färglitografi

Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Man på stol, signerad och numrerad 38/125, löst blad, bladets mått: 50x39

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), onumrerad, ur Carmen, 39x42

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), onumrerad, Ur Carmen, 45x54

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Portugal, 55x64

Färglitografi

Oskar Bergman (1879-1963), kust, 53/250, motivet: 31x43

Färglitografi

Carin Adler (f. 1929), kust, signerad, -80, motivets mått: 30x40

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Kust, 207/310, motivet: 23x37

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Svenska Naturskyddsföreningens jubilumslitografi, 275/300, Kust, motivet: 35x26

Färglitografi

Lars Norrman (1915-1979), 81/310, kust, motivet: 34x41