Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Carin Adler, Riddarfjärden, 173/190, 27 x 40

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Riddarfjärden, Stockholm, 162/290, motivet: 34x44

Färglitografi

Einar Jolin (1890-1976), 103/360, Stockholmsmotiv, Riddarfjärden, bladets mått: 54x76

Svenolov Ehrén (1927-2004), Riddarfjärden, Riddarholmen, 270/360, signerad, -84, motivet: 57x44

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Stadshuset, 200/310, motivet: 26x40

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), stadshuset, 98 / 310, motivets mått: 27x40

Färglitografi

Gunnar von Gegerfelt (f. 1926), Stadshuset, 13/550, motivet: 38x50

Färglitografi

Plura Jonsson (f. 1951), Stockholms stjärnor, Stadshuset, 48/290, motivet: ca 52x40 cm

Färglitografi

Franco Costa (f. 1934), 178/250, Stadshuset, 1977, motivet: 55x48

Färglitografi

Stig Claesson Slas (1928-2008), 105/150, Stadshuset, motivet: 42x56

Färglitografi

Stig Claesson Slas (1928-2008), Stadshuset, 48/100, 47x57

Färglitografi

Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholms Stadshus. Signerad, daterad 1981, numrerad 62/70, motivet: 40x60 cm

Erik Jerken (1898-1947), Stockholm, riddarfjärden, 36 x 44

Akvarell

Ulf Ålund (f. 1948), Stadshuset, Riddarfjärden, signerad, bladets mått: 39x53

Gunnar Mossberg (1903-1983), Riddarfjärden, 46x53

Einar Palme (f. 1901), Riddarfjärden, signerad, 32x48

Bertel Bertel-Nordström (1884-1967), Riddarfjärden, signerad, -62,50x60

Färglitografi

Svenolov Ehrén (1927-2004), Riddarholmen, 12/360, signerad, 1975, motivet: 32x57

Färglitografi

Dénes Perger (1934-2015), Riddarholmen, 2/20, motivet: 20x30

Färglitografi

Märtha Bolin-Clason (1902-1988), Riddarholmen, signerad Märtha Bolin, EA-upplaga, 36x53