Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Thage Nordholm (1927-1990), 190/310, vinterlandskap, bladets mått: 57x75

Färglitografi

Per Andersson, signerad och numrerad 68/200, Vinterlandskap, motivet: 55x38

Färglitografi

Per Julius (f. 1951), 18/360, motivets mått: 29 x 40, Vinterlandskap

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), vinterlandskap, 64/310, motivet: 23x31

Färglitografi

Uno Vallman (1913-2004), Vinterlandskap, 147/290, motivet: 40 x 47

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), vinterlandskap, 204/360, motivet: 26x35

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Vinterlandskap, motivets mått: 34 x 24

Färglitografi

Evy Låås (1923-1999), PT, vinterlandskap, motivets mått: 44x57

Färglitografi

Björn Gidstam (f. 1938), Vinterlandskap, 187/250, 45x55

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), 150/260, Vinterlandskap, 17x63

Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Vinterlandskap. Signerad, numrerad 376/470, daterad -79. Motivet: 44x52 cm

Akvarell

Thage Nordholm (1927-1990), Kust, 54x75

Mapp

6 st. lösa blad, Svenolov Ehrén (1927-2004), vinterlandskap

Svenolov Ehrén (1927-2004), Vinterlandskap, 50 x 55

Färglitografi

John Thorgren (1918-2000), Sverige. Fjällandskap. Signerad, numrerad 278/360. Motivet: 49x64 cm

Färglitografi

Evy Låås (1923-1999), Sverige. Kust. Signerad, numrerad 125/150. Motivet: 50x65 cm

Färglitografi

Färglitografi

Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Kust. Signerad, daterad 1994, numrerad 74/290. Motivet: 38x56 cm

Färglitografi

Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 644/750, Kust. Motivet: 43x33 cm

Svenolov Ehrén (1927-2004), vinterlandskap, 204/420, motivet: 43x51