Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), oramat löst blad. Bladets mått: 59,5x88 cm. Signerad

Färglitografi

Yrjö Edelmann (f. 1941), 1974 Mourlot, Paris, 58/175, 70x52

Färglitografi

Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 46/360, motivet: 36x57 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 48/260. Motivet: 42x54 cm

Färglitografi

Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 229/360. Motivet: 45x55 cm

Färglitografi

David Bracken (f. 1930), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 74/200. Motivet: 35x54cm

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Waxholm. Signerad, numrerad 162/290, motivet: 37x46 cm

Färglitografi

Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Eka. Signerad, numrerad 120/360. Motivet: 77x51 cm

Färglitografi

Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Vinterlandskap. Signerad, numrerad 128/250. Motivet: 33x42 cm

Färglitografi

Göran Folcker (1920-2000), Sverige. Waxholm, Sommardröm. Signerad, numrerad 82/260. Motivet: 46x60 cm

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, numrerad 200/260. Motivet: 42x54 cm

Färglitografi

Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Dam. Signerad, numrerad 287/300. Motivet: 70x52 cm

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Vaxholm. Signerad, numrerad 193/290, motivet: 37x45 cm

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, numrerad 11/14, motivet: 9x24 cm

Färglitografi

Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, numrerad 262/360. Motivet: 70x50 cm

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. London. Signerad, numrerad 80/350. Motivet: 27x41 cm

Färglitografi

Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 292/295, Västerbron. Motivet: 45x55 cm

Färglitografi

Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, numrerad 241/360. Motivet: 52x75 cm

Färglitografi

Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Skeppsholmen. Signerad, numrerad 63/270. Motivet: 42x63 cm

Färglitografi

Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, numrerad 131/250. Motivet: 61x50 cm