Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Kvinnor. Signerad, numrerad 47/250. Motivet: 56x40 cm

Färglitografi

Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Vaxholm. Signerad, numrerad 222/290. Motivet: 37x52 cm

Färglitografi

4 st, Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Fåglar. Signerad, numrerad 243/250. Motivet: 36x52 cm, 46x35cm

Färglitografi

Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Fjällgatan. Signerad, numrerad 182/325. Motivet: 38x45 cm

Färglitografi

Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Isbjörnar. Signerad, numrerad 15/200. Motivet: 43x55 cm

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Waxholm. Signerad, numrerad 162/290, motivet: 37x46 cm

Färglitografi

Göran Folcker (1920-2000), Sverige. Waxholm, Sommardröm. Signerad, numrerad 82/260. Motivet: 46x60 cm

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Vaxholm. Signerad, numrerad 193/290, motivet: 37x45 cm

Färglitografi

Evert Taube (1890-1976), Sverige. Argentina. Signerad, daterad -71, numrerad 87/195. Motivet: 37x47 cm

Färglitografi

Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, numrerad 82/360. Motivet: 36x49 cm

Färglitografi

Margaret Sellmark (f. 1938), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 75/250, motivet: 36x49

Färglitografi

Harry Kampf (1926-1989), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 60/360, motivet: 42x58

Färglitografi

Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 195/290, motivet: 40x50

Färglitografi

Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 62/290, motivet: 30x45

Färglitografi

Gunilla Mann (f. 1947), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad och numrerad 249/290, motivet: 29x43

Färglitografi

Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, numrerad 31/290, motivet: 41x50

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad. Motivet: 64x43cm

Färglitografi

Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Mosebacke. Signerad, numrerad 347/360. Motivet: 47x57 cm

Färglitografi

Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Djurgårdsfärjan, Slussen. Signerad, numrerad 316/360. Motivet: 53x63 cm

Färglitografi

Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Fåglar, signerad och numrerad 91/280, motivet: 25x35