Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Södermalm. Signerad, numrerad 63/350. Motivet: 32x43

Färglitografi

Oskar Bergman (1879-1963), Södermalm, bladets mått: 56x42, 189/260

Färglitografi

Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Söder Mälarstrand. Signerad, numrerad 125/350. 31x43 cm

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Motiv från Södermalm, Stockholm. Signerad. Motivet: 62x42cm

Färglitografi

Li Hertzman-Ericson (1933-2017), Sverige. Södermalm, signerad och numrerad 42/200, motivet: 71x55 cm

Färglitografi

Jan Lundquist, Södermalm, Stockholm, PT, motivet: 35x44

Färglitografi

64/350, Oskar Bergman (1879-1963), stadsgårdskajen, 33x44

Färglitografi

Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Söderkåkar. Signerad, numrerad 90/290. Motivet: 40x53 cm

Färglitografi

Oskar Bergman (1879-1963), Stockholmsmotiv, 129/350, motivet: 32x43

Akvarell

Oskar Bergman (1879-1963), 1942, Katarina kyrka, Södermalm, 35x50

Färglitografi

Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 197/450, Stockholmsmotiv, år 2002. Motivet: 63x53cm, oramat löst blad

Färglitografi

Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), 279/350, Södermalm, motivet: 34 x 45

Färglitografi

Charles Sjöholm (f, 1933), Katarinahissen, 198/250, signerad, motivets mått: 50x59

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Katarinahissen, Pt, sign -58, motivets mått: 48 x 24

Färglitografi

Stig Claesson Slas (1928-2008), Mosebacke, PT, 1970, motivet: 36x50

Färglitografi

Mikael Frygelius (1952-2001), Södra Station, 114/180, motivet: 50 x 56 cm

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), 140/356, Katarinahissen, motivet: 48x24 cm

Färglitografi

Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Slussen. Signerad, numrerad 235/350, löst blad, ca 75x51 cm

Färglitografi

Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Slussen, PT. Signerad, daterad 1980. Motivet: 34x37 cm

Färglitografi

Bruno Karlsson (f. 1927), 1986, 275/360, Södermalm, 39x49